Technológie

Tradičné zubné lekárstvo sa  práve v posledných rokoch vďaka moderným diagnostickým a terapeutickým postupom stalo omnoho efektívnejšie a takisto menej nepríjemné  pre pacientov. Preto v našej stomatologickej  ambulancii využívame metódy a prístroje najvyššieho štandardu  a  vďaka neustálemu vzdelávaniu a seminárom sme schopní Vás optimálne ošetriť.

Stomatologické kreslo

Našim pacientom ponúkame ošetrenie v stomatologickom kresle A-dec 500, ktoré predstavuje prémiový produkt na celosvetovom trhu. A-dec ponúka viac, než len komfortné kreslo pre pacienta a zubného lekára. Naši pacienti si zaslúžia len to najlepšie. A-dec 500 kombinuje v jednom systéme vynikajúci komfort pre pacienta, výborný prístup lekára k pacientovi a plnú integráciu najmodernejšej technológie.

Airflow - pieskovanie zubov

Na odstránenie pigmentov z jedál, nápojov a fajčenia, na vyhladenie povrchu zubov používame Airflow – prístroj, ktorý využíva silný prúd vody, vzduchu a špeciálny čistiaci prášok.

Quicksleeper

Quicksleeper je aplikátor anestetika, ktorý umožní bezbolestné znecitlivenie buď jednotlivého alebo viacerých zubov alebo dokonca celého zubného oblúka iba s minimálnym množstvom anestetika. Ďalšou výhodou je, že znecitlivenie zubov nie je sprevádzané nepríjemným pocitom tŕpnutia pier, líc a jazyka. Vďaka pomalému mikroprocesorom riadenému dávkovaniu anestetika prebieha znecitlivenie úplne bezbolestne. Toto oceňujú najmä detskí, úzkostliví alebo bojazliví pacienti.

Apexlokátor

Predstavuje prístroj, ktorý je nenahraditeľný počas ošetrenia koreňových kanálikov. Na základe merania elektrického odporu dokáže určiť dĺžku koreňových kanálikov a tak zabrániť poškodeniu tkanív v okolí koreňa zuba. Meranie týmto prístrojom je úplne bezbolestné a jeho presnosť je vyššia ako meranie dĺžky koreňa na röntgenových snímkoch.

RTG - RVG prístroj

Moderná stomatógia sa nezaobíde bez RTG diagnostiky. Považujeme za nevyhnutné disponovať týmto prístrojovým vybavením a preto nám pri našej práci pomáha digitálny intraorálny röntgenový prístroj Gendex. Digitálna technológia umožňuje mnohonásobne znížiť dávku ožiarenia pacienta. Výsledok vyšetrenia sa v priebehu pár sekúnd zobrazí na monitore, v podobe digitálneho RTG snímku. 

Autokláv

V súčasnej dobe je v stomatológii veľmi dôležitá hygiena. V našej stomatologickej ambulancii má každý pacient pripravené sterilné nástroje ako i sterilné kolienko. Na sterilizáciu využívame okrem autoklávu na nástroje a pomôcky aj autokláv DAC. Tento autokláv automaticky preplachuje, umýva, premazáva, sterilizuje turbínu, násadce a kolienka. Horúca para je hnaná do vnútra dutiny prístroja pod tlakom, čím je zabezpečená dokonalá sterilizácia násadcov.

Bieliaca lampa Beyond

Systém Beyond je považovaný za najbezpečnejší a najefektívnejší spôsob vybielenia zubov z dostupných bieliacich systémov na trhu. Používanie nízkej teploty „studeného“ svetla eliminuje podráždenie zubnej drene. Beyond je jednorázové ošetrenie bez vedľajších účinkov.

Diagnodent

Pomocou tohto prístroja budú nájdené Vaše zubné kazy už v období ich vzniku, teda ešte skôr ako ich je možné zistiť pri bežnom vyšetrení. Diagnodent je prístroj, ktorý využíva metódu laserovej fluorescencie k detekcii zubného kazu skôr, ako sa ho podarí nájsť pomocou zraku, lupy alebo röntgenu. Tento diódový laser odhalí miesta s odvápnenou, zmenenou sklovinou, zuby totiž na pohľad môžu vyzerať úplne neporušené. Tiež objaví kaz, v ťažko prístupných miestach - medzizubných priestoroch.


Pentamix

Pre zabezpečenie vysokej presnosti odtlačkov používame automatický miešač odtlačkových hmôt PENTAMIX. Namiešaná odtlačková hmota má výborné reprodukčné vlastnosti, ktoré sú pre protetiku veľmi dôležité. Pracujeme výhradne s A-silikónmi a polyéterovými odtlačkovými hmotami, ktoré sú najpresnejšie.