Ošetrenia

Prevencia

Mnoho ľudí navštívi zubného lekára len v prípade, keď cítia, že majú problém.I keď si títo pacienti myslia, že ušetria peniaze, my v našej ambulancii z praxe vieme, že opak býva pravdou.Dnešným trendom v stomatológii je jednoznačne prevencia.To Vám potvrdí každý zubný lekár!

Väčšine zubných problémov možno v spolupráci so zubným lekárom a pri dodržiavaní správnych hygienických návykov predísť. Tým sa rozumejú pravidelné preventívne prehliadky, optimálne raz za rok prípadne raz za 6 mesiacov, čím sa zuby chránia pred prípadným zubným kazom a jeho následkami.

Pri pravidelnom sledovaní  Vám je lekár schopný zachytiť nežiaduce zmeny Vášho chrupu, a tak zabrániť vzniku bolesti či následne strate zubov. Počiatočný kaz sa dá liečiť omnoho lepšie než silne poškodený zub.


Pri pravidelnej prehliadke skontrolujeme stav chrupu, ale tiež doporučíme, ako sa o chrup správne starať. Prevencia a správna ústna hygiena je najlacnejšou a najjednoduchšou pomôckou k zachovaniu vlastných zubov po celý život.

Pravidelnými kontrolami v ambulancii a správnou pravidelne vykonávanou ústnou hygienou je možné bojovať s bakteriálnym plakom, ktorý je príčinou chorôb, ako je zubný kaz, ochorenia ďasien a pokročilá fáza parodontitídy a súvisí takisto s nepríjemným dychom.