Ošetrenia

BIELENIE ZUBOV

  • Ste spokojný s výzorom Vašich zubov?
  • Usmievate sa zriedkavo, pretože vaše zuby nie sú žiarivo biele?
  • Trápite sa, že máte zuby sfarbené z dôvodu fajčenia, pitia kávy alebo čaju?
  • Chýba Vám sebaistota z dôvodu tmavších zubov?

Aj Vy môžete mať krásne biele zuby !

Celý proces sa realizuje pomocou chemických bieliacich prostriedkov  na báze peroxidu vodíka, aktivovaných svetlom. Výslekom je žiarivý úsmev v priebehu krátkej doby s dlhotrvajúcim efektom bez poškodenia skloviny.

Dosiahnuť sa dá už počas jedného sedenia,ktoré trvá cca 1 hod.Počas tohto sedenia sa aplikuje na zuby gél obsahujúci peroxid vodíka, ktorý sa  pomocou špeciálnej bieliacej lampy aktivuje a zosilňuje  bieliaci účinok.

Po absolvovaní bielenia dostanete špeciálnu zubnú pastu určenú pre takto ošetrené zuby, ktorá regeneruje sklovinu a znižuje prípadnú prechodnú citlivosť zubov.

1. Hodia sa moje zuby na bielenie ?

Systém, ktorý používame v našej ambulancii, dáva dokonalé výsledky takmer každému, kto by si chcel vybieliť zuby. Predovšetkým sa to týka ľudí, ktorých zuby ostávajú zafarbené fajčením cigariet, pitím kávy, čaju alebo sú tmavšie vekom. Vo všeobecnosti bielenie je úspešné u 90% ľudí.

2. Ako veľmi budú vybielené moje zuby?

Po vybielení je možné zaznamenať zosvetlenie farby zubov od 5-14 odtieňov. Každý prípad je individuálny, účinok závisí od pôvodnej farby zubov a typu škvŕn.3. Ako dlho vydrží efekt vybielenia?

Záleží to od individuálnych dispozícií a spôsobu stravovania. Tento efekt trvá približne 2 roky.

4. Ako dlho trvá ošetrenie?

V priebehu cca 60 min.dôjde k výraznému zosvetleniu farby zubov.

5. Je bielenie zubov bezpečné?

Technológia „studeného“ svetla je celkovo bezpečná. Studené svetlo používané v bieliacom systéme nespôsobí podráždenie zubnej drene. Bieliaci prostriedok postavený na vodnej báze je šetrný k zubom i sklovine. Viaceré štúdie v posledných rokoch dokázali, že bielenie je bezpečné a vysoko efektívne. Niektorí ľudia môžu pociťovať mierne podráždenie ďasien alebo prechodnú citlivosť zubov, ktoré odoznejú krátko po skončení bielenia.

6. Ako mám dbať o moje biele zuby po ošetrení (zákroku)?

Prvých 48 hodín po zákroku je nazývaných „bieliacimi hodinami“. Je vhodné prestať s fajčením cigariet, pitím kávy, čaju, koly, červeného vína a iných farebných nápojov a pokrmov.