Ošetrenia

DENTÁLNA HYGIENA

Profesionálne čistenie zubov je dôležitou súčasťou prevencie pred  vznikom kazu a parodontálnych ochorení. Samozrejme neznamená to, že nie je potrebná denná hygiena (čistenie zubov,dentálna niť) na predchádzanie vzniku kazov,zubného kameňa a pod.

Prečo je takéto ošetrenie potrebné?

Už za 1 až 2 dni sa tvorí na zuboch plak (nazývaný tiež biofilm, ktorý obsahuje veľké množstvo baktérií a ich produkty  metabolizmu,ktoré ničia zubné tkanivá a tkanivá závesného aparátu zubov).Tento povlak postupom času tvrdne a mení sa na zubný kameň.Môže sa to stať aj napriek bežnej domácej starostlivosti o zuby – najmä na miestach,ktoré sú ťažko dostupné pre čistenie kefkou. Preto odporúčame pravidelné profesionálne čistenie zubov každých 6 mesiacov.

Pravidelnými kontrolami v ambulancii a správnou pravidelne vykonávanou ústnou hygienou je možné bojovať s bakteriálnym plakom, ktorý je príčinou chorôb, ako je zubný kaz, ochorenia ďasien, pokročilá fáza parodontitídy  a ktorý je takisto príčinou nepríjemného  dychu.


Ako prebieha profesionálne čistenie zubov?

Pri profesionálnom čistení zubov Vám odstránime všetky (aj skryté) povlaky (plak, zubný kameň, konkrementy) pomocou ručných nástrojov a ultrazvuku.Následne odstránime mäkké povlaky a pigmentácie zubov z kávy, čaju atď. pomocou metódy Airflow a/alebo čistiaco-leštiacou pastou vrátane koruniek a fixných zubných náhrad. Po dôkladnom vyčistení chrupu ošetríme citlivé zubné plôšky  aplikujeme fluoridové prípravky na posilnenie skloviny. 

Výhody

  • po profesionálnom čistení sú odstránené všetky skryté a pre zubnú kefku neočistiteľné tvrdé povlaky
  • zuby majú svoju prirodzenú farbu - sú svetlejšie ako predtým
  • pocit v ústach je po takomto ošetrení sviežejší a hygienickejší, zuby sú na pocit hladšie

Prevencia a správna ústna hygiena je najlacnejšou a najjednoduchšou pomôckou k zachovaniu vlastných zubov po celý život.